Linda a Jana

Bylinky, aromaterapie, kreslení, ruční výroba...

Linda Mahelová

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

 

Linda se od roku 2009 věnuje aromamasážím, píše o bylinkách blog a natáčí o nich videa. Je autorkou několika online kurzů o bylinkách, mysli a souvislostí vztahů člověka s přírodou. Vede živé kurzy, učí zájemce poznávat bylinky, vyrábět vlastní bylinkové masti, tinktury, oleje a mnoho dalšího.

Před mnoha lety jsem se věnovala fenoménu léčitelství. Viděla jsem mnoho bolesti, slyšela jsem příběhy plné utrpení. Touto cestou jsem se dostala k lidské duši. Uviděla jsem křehkost, zranitelnost, ale taky velkou sílu a schopnost uzdravit se během okamžiku. Všichni v sobě máme klíč k uzdravení. Jsme ve své podstatě dokonalé bytosti. Stejně tak, jako je v přírodě všechno dokonalé. Tohle předávám dále.

Učím sebe i druhé kultivovat všímavost, která nám pomáhá změnit úhel pohledu a ve výsledku se tak stát šťastnějšími bytostmi. Tímto propojením se sebou můžeme nalézt svou vnitřní harmonii, radost a šířit své vlastní poselství dál.

Aromaterapie, bylinky, spojení s přírodou

Tato témata mě provází životem. Zájem o aromaterapii mě přivedl na Institut aromaterapie. Na svém blogu se věnuji bylinkám, propojení člověka s přírodou. Pěstuji zeleninu a bylinky permakulturně. Baví mě objevovat jednoduché a funkční. To, co přirozeně vidíme v přírodě, můžeme integrovat do svého života.

Najdete mě na webu: www.lindamahelova.cz 

www.provonenyden.cz 

Jana Halló

Žít svůj sen. Žít srdcem a ne rozumem.

Jana se roku 2011 rozhodla, že už bude dělat jen to, co jí baví. Začala vyrábět radosti pro ženy pod značkou Gháta. Roku 2017 jí inspiroval její syn Antonín k založení další značky, a tou je Papírový tyjátr. Jana jezdí jako prodejce po akcích, vede výtvarné dílny a sama si i své akce vytváří. Pro potěchu svou i svých přátel.

Práce se stala mým životem. Miluju svou zahradu. Je to místo, kde je prostě jen tady a teď.

Vždycky jsem měla představu toho, že budu kreslit a tvořit. Zkrátka žít ve svobodném duchu. Zprvu jsem nevěděla, jak to dokázat, ale pak přišlo období, kdy mi začalo být jasné, že sny se plní. Začala jsem vyrábět přáníčka, čepice, tašky a taštičky. Postupem času jsem k tomu přidala náušnice, brože, čelenky a vůbec vše, čím se ženy zdobí. Práce mě naprosto pohltila. Neznám nic krásnějšího, než vytvářet něco, co člověka při tvorbě samotné naplňuje a ještě to dělá radost ostatním.

Miluju také papír. Dlouho mi zrál v hlavě nápad, že bych mohla vyrábět z papíru hravé radosti pro děti. Začala jsem vytvářet vystřihovánky, omalovánky a mnohé jiné, co z papíru lze. Skrz lásku k přírodě jsem začala vyrábět i ekologické výrobky do domácnosti.

Tvořit, žít v radosti a srdcem, to je má cesta.