Předprodej diáře 2022. K objednávce >>> tudy.

Když se spojí celý Vesmír

Když jsem snila o tom, že vytvořím bylinkový diář, měla jsem jasnou představu, jak by měly vypadat obrázky, které ho budou zdobit. A ta představa se naplnila. Janička umí kouzlit a já jsem šťastná, že jsme se do toho společně pustily. 

Tenhle voňavý bylinkový diář je zhmotněným přáním

Už několik let mi chyběl diář s inspiracemi a recepty z bylinek. Když jsem o tom mluvila se svou kamarádkou, vnukla mi nápad, abych takový diář vytvořila. Moc ráda jsem se do toho pustila a přizvala jsem ke spolupráci i Janičku, která kreslí bylinky právě tak, jak bych to sama chtěla umět. Díky další kamarádce jsem zase našla vydavatele, který se postaral o vše potřebné, abyste si diář mohli pořídit. Děkuji Věrko a Kristýno. 

Můj bylinkový diář

Cesty k diáři

Ještě před pár měsíci by mě nenapadlo, že bychom se brzy s Janičkou měly vídat každý týden, někdy i každý den a pracovat na diáři. Vyplynulo to tak nějak postupně…

Nápad vytvořit skutečný papírový diář, se začal v mé hlavě objevovat častěji a častěji. Ale kdyby to bylo jen na mě, dala bych tomu nápadu ještě kopec času a uchýlila bych se k tomu, aby zůstal hezky zavřený v mém nitru. Tam bych si ho hýčkala a užívala si ten pocit, že to jednou přijde. I to mě baví.

Přesto se cesta k diáři ukázala být jasnější, než jsem si dokázala představit. Moje kamarádka Věrka mě k napsání knihy ponouká už několik let. Pořád jsem odolávala, protože jsem si představila, co všechno napsání knihy obnáší, a právě teď, kdy tvořím online program o bylinkách, se mi to úplně nehodí…

Před pár měsíci jsem se s Věrkou zase setkala a ona mluvila o knize. Jenomže v mé duši bylo zaseto semínko pro diář, a tak jsem jí o tom řekla a ona mě hned na místě dovedla za vydavatelem. Byl to pro mě trochu šok, když jsem měla nahlas mluvit o tom, o čem si tak ráda sním a začít plánovat, co a jak bude potřeba udělat. A hlavně kdy.

Ze semináře, kde jsme my tři diář upekli, jsem odjížděla s hlavou plnou myšlenek. Při dlouhé cestě domů byla příležitost si své myšlenky urovnat a ještě zavolat Janičce, která mě hned při rozhovoru s vydavatelem napadla jako ilustrátorka.

Hned druhý den jsme se pustily do tvoření… Psala jsem texty o bylinkách a Janička kreslila nádherné obrázky květin, hlemýžďů, listů rostlin, krásných konviček na zalévání, ale taky názvy měsíců, týdnů a ročních dob.

Texty a obrázky jsme daly dohromady tak, aby ladily ke každému ročnímu období. Byla to práce na několik měsíců, ladily jsme obálku i vše ostatní a moc si to tvoření užily. Přitom jsme se těšily až se diář zrodí a my si v něm budeme moct listovat společně s vámi.

Snění se plní

Když se do něčeho pustíte, tak se zkrátka spojí celý Vesmír, aby se to mohlo uskutečnit… Věřím, že každý z nás má nějaké své poslání. Naše intuice nás vede tam, kde máme být. Stačí naslouchat a následovat, co nám sděluje. Pak budeme šťastní.

Co v diáři najdete

Do diáře jsme napsaly spoustu tipů a receptů, jak užívat bylinky. Do poznámek si můžete zaznamenat, kdy jste bylinku naložili do oleje, tinktury, napsat si oblíbená místa, kde bylinky sbíráte. Budete tak mít přehled i pro další rok, až zase půjdete sbírat bylinky. Každý měsíc se budete mít možnost inspirovat světem bylinek.

Děkuji všem, kteří nás podpořili a věřím, že se bude líbit i vám, kteří si diář pořídíte v dalších letech.

Tady najdete stránku o diáři: klikněte SEM.

Ať je vaším milým průvodcem po celý rok.

Můj bylinkový diář

Linda a Jana
Spojuje nás zájem o tvoření, zahradu, lásku k přírodě. Potkaly jsme se před lety, aby nás později spojilo ještě větší pouto - tvoření bylinkového diáře, na kterém teď právě pracujeme. Ale v hlavě máme spoustu dalších nápadů a věříme, že se vám budou líbit. Více o nás si přečtěte tady.>>
Komentáře